Краматорського Леніна продали на брухт майже за мільйон гривень

Комунальне підприємство ДРУАС завершило процедуру продажу пам’ятника Леніну, який було встановлено на центральній площі Краматорська.

Реалізація комунального майна здійснювалася через систему Prozorro.Продажі. Згідно з описом лоту, пам’ятник продавався як необроблений та нерозібраний брухт бронзи. Вага пам’ятника становить 7850 кілограмів. Початкова ціна лоту становила 942 тисячі гривень.

Під час торгів виявився лише один бажаючий придбати цей металобрухт. ТОВ “Норд Стіл” з Лисичанська запропонувала за колишній пам’ятник 962 тисячі гривень. Договір купівлі лому було підписано 26 серпня 2022 року.

Нагадаємо, що пам’ятник Леніну у Краматорську було повалено у квітні 2015 року. Питання про його демонтаж підіймалося відразу після звільнення міста у 2014 році але місцева влада тай не наважилася це зробити офіційно. Фактично, пам’ятник біло повалено учасниками традиційної патріотичної ходи. Втім, керівництво міста та правоохоронці слідкували за цим процесом та не намагалися заважати. Після демонтажу пам’ятник зберігався на території комунально підприємства ДРУАС, який був його балансоутримувачем. У липні 2022 року Краматорська міська рада прийняла рішення про продаж цього майна.

Взагалі, пам’ятник не становить жодної історичної чи художньої цінності. Хоча, на відміну від більшості міста, у Краматорську під час реконструкції центральної площі в 1970 році було встановлено Леніна не серійного виробництва, а авторську скульптуру Володимира Костіна, яка була виготовлена на НКМЗ.