Краматорський завод “Енергомашспецсталь” може бути націоналізований вже наступного тижня

Про це заявила заступниця голови Комітету із питань економічного розвитку Роксолана Підласа.

За її словами, а найближчому засіданні Верховна Рада розгляне питання про націоналізацію активів Російської Федерації в Україні. Кабмін уклав перелік, до якого увійшло більш як 900 об’єктів, що належать безпосередньо Росії як державі. Примусове відчуження цих об’єктів відбудеться за особливою процедурою.

Вона зауважила, що ознайомлена зі списком об’єктів, до якого увійшли такі відомі підприємства як «Енергомашспецсталь» у Краматорську, що на 92% належить офшорній кіпрській компанії, яку контролює «Росатом». Також у цьому переліку є і всім відома мережа магазинів BROCARD, що на 100% контролюється офшорною компанією, яка, своєю чергою, контролюється Міністерством промисловості РФ.

«Усі ці більш як 900 об’єктів будуть націоналізовані. Це не означає, що відразу надійдуть гроші до українського бюджету. Ці всі об’єкти перейдуть у власність держави, після цього держава може визначатися, що з ними робити. Україна або буде отримувати прибуток від працюючого підприємства, або вона його виставить на приватизацію, або запропонує його до оренди тощо», – резюмувала народна депутатка.

Нагадаємо, що нещодавно це підприємство змінило юридичну адресу – відтепер воно зареєстровано у Києві. Почесним президентом заводу “Енергомашспецсталь” є народний депутат від Краматорська Максим Єфімов.