КП «ДРУАС» витратило майже 100 тисяч гривень на оплату приватним структурам послуг з прибирання міста від льоду

Профільне комунальне підприємство «Дільниця по ремонту, утриманню автошляхів та спороджень на них» не зуміло впоратися з міста від снігу та льоду та було вимушено купувати відповідні послуги у трьох приватних копаній, частина яких пов’язані з діючою міською владо.
13 грудня 2023 року КП «ДРУАС» уклало відразу три договору із закупівлі послуг з прибирання та посипки територій вулиць від ожеледиці. Вартість кожного контракту становить близько 33 тисяч гривень.
Перші два підприємства – ПП «Управляюча компанія «Добробут-Краматорськ» та ТОВ «Служба благоустрою «Комфорт». З січня 2023 року ці дві компанії отримали в управління частину багатоповерхового житлового фонду Краматорська. Втім, ці дві компанії тісно пов’язані між собою. За відомостями інформаційно-аналітичної системи YouControl, власницею компанії «Добробут Краматорськ» є краматорчанка Марина Попова. Номінальним власником другої компанії «Служба благоустрою «Комфорт» є Дмитро Новіков, а керівником Костянтин Дмитрієнко. Проте, до вересня 2023 року керівником та власником компанії був Михайло Попов, який зареєстрований за однією адресою з Мариною Поповою. При цьому, Михайло Попов тісно пов’язаний з діючим керівництвом міста.
Ще майже 33 тисячі гривень за боротьбу з ожеледицею отримав приватний підприємець Сергій Вєдєнеєв. Свого часу він був керівником ТОВ «Катлайк», яке припинило своє існування у 2005 році. Одним з власником компанії був Сергій Близнюк.
Нагадаємо, що напочатку грудня, через ризьке погіршення погодних умов, Краматорськ на кілька днів вкрила крига. Офіційні канали комунікації Краматорської міської ради описували, як місцеве комунальне підприємство героїчно бориться з негодою. Втім, з’ясувалося, що підприємство виявилася не готовим боротися з зимовою погодою й вимушено замовляти послуги у приватних компаній. І це при тому, що цього року за кошти бюджету було придбано техніки щонайменше на 47 мільйонів гривен, включаючи білосніжний позашляховик.