Банкрутство ЕМСС поки що відкладається

10 січня 2023 року Східний апеляційний господарський суд скасував рішення Господарського суду Донецької області про відкриття справи про банкрутства заводу Енергомашспесталь. Про це повідомляє Центр громадського контролю “ДІЙ-Краматорськ“.

Рішення про початок процедури банкрутства заводу ЕМСС було ухвалено Господарським судом Донецької області було відкрито у вересні 2022 року за позовом німецької компанії D.A.R.METALL AG заборгованість перед якою у заводу перевищує 700 000 гривень.

Втім, керівництво підприємства з цією ухвалою не погодилось й подала апеляційну скаргу. Під час засідання апеляційний господарський суд з’ясував, що на час відкриття провадження зазначеної заборгованості формально не існувало. Дійсно у квітні 2021 року між D.A.R.METALL AG та Енергомашспецсталь було укладено контракт на постачання товару на суму 43000 євро. 20 000 євро підприємство сплатило, а по іншій сумі дійсно виникла заборгованість. Проте, на час розгляду справи між D.A.R.METALL AG, Енергомашспецсталь та ТОВ “Стратегічні партнери” було укладено угоду поруки та реструктуризації, згідно з якою виплата зазначеного боргу (який за курсом НБУ перевищуй 700 тисяч гривень) відстрочена до початку березня 2023 року. Таким чином, Господарського суду Донецької області ухвалив рішення без усестороннього дослідження матеріалів справи, а завод через війну, переведення працівників на дистанційну роботу та руйнацію частини приміщень, не зумів своєчасно надати суду необхідні пояснення.

Зважаючи на це Східний апеляційний господарський суд скасував рішення Господарського суду Донецької області про відкриття справи про банкрутства заводу Енергомашспесталь.

Таким чином, процедура банкрутства одного з найбільших підприємств Краматорська поки що скасована. Втім, зважаючи на розмір заборгованості, цілком можливо, що найближчим часом питання банкрутства підприємства може повстати знов.