У Краматорську два медичних заклади планують обладнати автономним опаленням на рідкому паливі

Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 уклав договір про постачання двох блочно-транспортабельних котельних на рідкому палеві потужністю 120 кіловат кожна. Загальна вартість двох котельних з допоміжним обладнанням становить 2,9 мільйона гривень.

Постачальником цього обладнання без конкурсу стало ТОВ “Святовіт-ЛТД”. Підприємство було створено в 2016 році у Києві, в лютому 2022 року перереєструвалося у Сєверодонецьку. Але в якості адреси для листування зазначає місто Ірпінь. У цьому ж місті мешкає засновник та керівник підприємства Олександр Гєков. Згідно з відомостями з системи “YouControl’, підприємство спеціалізується на будівельних роботах. З 2027 року отримала державних замовлень майже на 18 мільйонів гривень. Судячи з переліку виграних тендерів, спеціалізується на будівництві котельнь та обслуговуванні теплових мереж.

Згідно з умовами договору, постачальник має поставити обладнання до амбулаторій по вулиці Дніпровські та у Старому місті. При цьому передбачено, що у разі проведення бойових дій або окупації міста замовник може змінити місце поставки на безпечне. Крім того, постачальник надає рік гарантійного обслуговування на обладнання. Перед початком поставки Центр має здійснити передплату у розмірі майже 70%.

Після постачання цих котельнь, дві великі будівлі медичного призначення будуть забезпечені теплом в умовах відсутності централізованого теплопостачання. Приміщення Лікарні №3 та ДТМО можуть опалюватися котельною на дровах, яка розташована на території лікарняного містечка. На території лікарняного містечка Лікарні №1 розташована власна котельня з тепловим насосом, який може взяти на себе частину навантаження з обігріву приміщень. Найбільш проблемним буде опалення будівлі поліклініки по вулиці Стуса, в якій розташовано три амбулаторії, що обслуговують центральну частину міста.  Втім, ця будівля фактично зруйнована незавершеним ремонтом, який зробив більшу її частину непристосованою для експлуатації.