Донецька ОДА знов не змогла знайти підрядника для ремонту Краматорської української гімназії

Наступного навчального року учні Краматорської української гімназії також не зможуть повернутися до своєї школи.

Департамент капітального будівництва Донецької обласної державної адміністрації оголосив  результати тендеру на проведення реконструкції будівлі Краматорської української гімназії з впорядкуванням території.

Кошторисна вартість робіт становить 53,495 мільйонів гривень. За право проводити ці роботи змагалося відразу три фірми. Але всі вони були зняті з торгів організаторами.

Найнижчу ціну запропонувало ТОВ “Перша будівельно-монтажна група”, яка зголосилася виконувати роботи за 51,6 мільйона гривень. Втім ця пропозиція була відхилена. Згідно з рішенням тендерного комітету передбачено, що учасник торгів, для підтвердження своїх можливостей та кваліфікації, має подати копію договору з проведення аналогічних робіт на суму не менше ніж 30% від вартості тендера. Втім, “Перша будівельно-монтажна група” додала до пакету документів відразу два договору, але кожен з них на значно меншу суму.

Наступним за розміром була пропозиція ТОВ “Будівельна компанія “Краммісьбуд”, яка запропонувала ціну 53,394 мільйона гривень. Ця пропозиція також була відхилена, бо підприємство не має ліцензії на проведення будівельних робіт на об’єктах класу відповідальності СС3.

Третьою за привабливістю виявилася ціна ТОВ “ДКФ Колмпані”, яка запропонувала виконати роботи за 53,488 мільйона гривень. Пропозицію цієї компанії було відхилено тендерним комітетом через відсутність на підприємстві антикорупційної програми.

Таким чином, спроба почати реконструкцію Краматорської української гімназії в черговий раз відкладається на невизначений термін. Департамент капітального будівництва вже оголосив новий тендер, прийом пропозицій, по якому спливає 4 березня, а вже 5 березня мають відбутися електронні торги. Після цього певний час піде на оформлення договорів, отримання дозволу на проведення будівельних робіт. Крім того, календарний план реконструкції розрахований на 270 днів. Тож навіть якщо наступний тендер буде результативним, а новий підрядник не на день не зірве строки будівництва, закінчена реконструкція буде у березні 2019 року. Втім, за найбільш реалістично-оптимістичними прогнозами повернутися до своєї власної будівлі учні гімназії зможуть не раніше 1 вересня 2019 року.

Історія реконструкції Краматорської української гімназії розпочалася ще літом 2016 року. Тоді, за замовленням Управління освіти Краматорської міської ради, ТОВ “Автоінвестрой” за 191 тисячу гривень розробив проект реконструкції гімназії. Ще 54 тисячі гривень пішло на експертизу. Вже восени 2016 року Департамент капітального будівництва Донецької ОДА оголосив тендер на проведення цих робіт. Та лише з 3 спроби вдалось знайти підрядну організацію, якою стало ДП “Фаворит ОПТ”. Вона погодилася реконструювати гімназію за 43,475 мільйона гривень. За даними аналітичної системи “YouControl“, власниками компанії є родина депутата від ББП Бориса Розенблата. 23 березня 2017 року з фірмою було укладено договір, але фактично роботи розпочалися вже після закінчення навчального року. Йшли вони не дуже активно – за весь час підприємство встигло демонтувати частину внутрішнього оздоблення та комунікацій, почало робити частковий ремонт. Але Донецька ОДА ці роботи не оплачувала та вже восени розпочалися проблеми. Виявилося, що попередня термомодернізація будівлі була виконана неякісно, а діючий проект, нібито, має суттєві недоліки. В грудні 2017 року договір між Донецькою ОДА та ДП “Фаворит ОПТ” було розірвано. Цікаво, що сторони не мають жодних фінансових претензій одна до одної.

Після цього було проведено корегування проекту та оголошено новий тендер.